piątek, 24 sierpnia 2012

Słodycze bez cukru i aspartamu

Zapraszam wszystkie osoby dbające o zdrowie swoje i swoich najbliższych do akcji

 SŁODYCZE BEZ CUKRU I ASPARTAMU

Zbieramy przepisy na CIASTA, CIASTECZKA, KREMY (DO CIAST, DO KANAPEK), BUDYNIE, LODY, KISIELE, DESERY, GOFRY, NALEŚNIKI, PLACUSZKI i co tam jeszcze jadamy słodkiego z jednym tylko zastrzeżeniem - DO PRZYGOTOWANIE NIE MOŻNA UŻYĆ ANI CUKRU ANI SŁODZIKÓW NA BAZIE ASPARTAMU!

Czym zatem można słodzić? Nie chcę niczego sugerować więc nabieram wody w usta i....czekam na pierwsze wpisy! Mam nadzieję, że Wasza wyobraźnia nie zna granic ;)


Dlaczego mówimy NIE cukrowi (brrr śmiesznie brzmi to słowo) i słodzikowi z aspartamem?

CUKIER (sacharoza, fruktoza, glukoza, cukier trzcinowy, cukier brązowy) -  pierwszym negatywnym objawem szkodliwości cukru jaki u siebie zobaczysz będą problemy z cerą - na twarzy zaczną pojawiać się drobne krostki. Cera jest ultra wrażliwa i bardzo odczuwa negatywne skutki oddziaływa przyjmowania zbyt dużej ilości cukrów. Drugim poszkodowanym są zęby, ponieważ zawarty w słodyczach cukier im szkodzi i bardzo szybko uszkadza się szkliwo, a tym samym próchnica ma bardzo łatwy dostęp do zęba i w bardzo krótkim czasie zaczyna on boleć, co będzie na pewno zauważone, ponieważ ból zęba jest bardzo dokuczliwy. Kolejnym przykładem może być otyłość, ponieważ przez przyjmowanie cukrów bez żadnej kontroli nasze ciało zacznie się powiększać. Cukier może spowodować: hipoglikemię i nadwagę prowadzące do cukrzycy i otyłości, i to zarówno u osób dorosłych, jak i dzieci. Cukier wypłukuje z organizmu sole mineralne i witaminy, podnosi ciśnienie krwi, poziom trójglicerydów i złego cholesterolu (LDL), zwiększając ryzyko zawału serca. Cukier zakłóca również równowagę hormonalną i wspomaga wzrost komórek rakowych. Nadmierne spożywanie cukru prowadzi do uzależnienia. Nawyk ten powstaje już w wieku niemowlęcym.*

* http://f.kafeteria.pl/temat.php?id_p=3314073

ASPARTAM -  istnieje wiele teorii, niektórzy go kochają (bo ma 0 kalorii a jest dużo słodszy niż cukier) niektórzy nienawidzą i podejrzewają o właściwości rakotwórcze. Nie jestem specjalistką w tej dziedzinie, żadnych badań nie prowadziłam ale chyba lepiej dmuchać na zimne! Przeraził mnie napis na jednym z opakowań popularnego słodzika z aspartamem "Nie przekraczać dozwolonej dawki 23 tabletek dziennie!" Hym...zastanawiające? 

Czekamy zatem na Wasze przepisy, a z racji tego, że słodycze bez cukru są mało popularne to można dołączać wpisy napisane przed rozpoczęciem akcji (archiwalne). SZUKAMY PRZEPISÓW KTÓRE SĄ NIEKONWENCJONALNE - A NIE TYPU "JAJKA, MĄKA I SŁODZIK BEZ ASPARTAMU..."

6 komentarzy:

 1. Cukru nie używam od ponad dwóch lat a kupując słodziki zawsze sprawdzam skład poszukując aspartamu, więc akcję śledzić będę na pewno! ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Misia to dodaj jakiś przepis a nie tylko po cichaczu obserwuj ;p

   Usuń
 2. Nie wiem, jak dodać swój przepis. Dopiero się zapisałam do durszlaka :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wysłałam Ci odpowiedź na Durszlaku.

   Usuń
  2. Mi tez, mi tez poprosze przeslij podpowiedz, jak dolaczyc swoj przepis

   Usuń
 3. Poszukiwanie dobrej oferty produktów bezcukrowych przypomina szukanie świętego graala .. naprawdę jedyną, wartą uwagi ofertę znalazłam tu http://freedelikatesy.pl/slodycze_i_przekaski_2.html

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...